Spolupráce se společností Ekoma – finanční poradenství s.r.o.

Začátkem semestru jsme navštívili jednu z našich prvních partnerských organizacích, která s námi stála u zrodu partnerské sítě. Jednatelka společnosti Ekoma – finanční poradenství s.r.o., paní Karolína Bedáňová, nás v rozhovoru provedla tím, co s našimi studenty po dobu šestileté spolupráce realizovali a jak se naše spolupráce posunula vpřed.

Ze zpětných vazeb studentů víme, že se jim spolupráce s vaší společností líbí, je spokojenost i na vaší straně?

Ano! Jsem velice ráda za studenty, kteří k nám přicházejí na praxi z vaší fakulty. Se studenty jsme měli zpravidla výbornou zkušenost! Možná to bylo i o štěstí. Možná to bylo tím, že jsme vybírali studenty na základě pohovorů a se zájmem o náš obor.

Co je pro Vás na spolupráci se studenty nejpřínosnější a nejzajímavější?

Náš kolektiv poradců je složen hlavně z lidí, kteří jsou v produktivním věku. Mají více než desetileté zkušenosti v oboru. Proto jsme rádi, když mezi nás přivítají mladí studenti, kterým můžeme z malé části naše zkušenosti předat. Naučit je základním znalostem z finančního oboru, které následně určitě využijí i ve svém osobním životě. Do spol. Ekoma přináší novou energii, výborné znalosti práce na počítači. Vždy jsem oceňovala jejich samostatnost, nové nápady. Pomáhají nám s naší administrativou, díky čemuž ušetříme hodně času. Získaný čas následně můžeme osobně věnovat našim klientům.

Co u studentů nebo absolventů hledáte? Jaké dovednosti jsou pro Vás důležité?

Hledám studenty, kteří mají zájem o náš obor-obor financí. Jsou pečlivý, zodpovědní, umí pracovat samostatně, umí si vyhledávat informace. Jsou dochvilní J, můžu se na ně spolehnout, umí věci dotáhnout do konce. Umí komunikovat, ptát se, jsou zvídaví.

Jsou studenti alespoň částečně připraveni na to, co je v praxi u vás čeká? Dává jim fakulta dostatečné teoretické znalosti, které budou u vás potřebovat, nebo si je „zaškolíte sami“?

Fakulta dává studentům všeobecné znalosti, které jsou velice důležité pro utvoření celkového přehledu a orientace v oboru…Studenty si zaškolujeme sami pro konkrétní pracovní činnost např. tvorba rodinného portfolia, analýza a porovnání smluv atd. Ale důležité je, aby studenti praxí získali pracovní návyky, aby poznali firemní kulturu firmy, aby začali startovat svoji profesní dráhu již během studia! Aby se začali zajímat již nyní (během studia), co budou po absolvování školy dělat, kam chtějí pracovně směřovat.

Pokud odhlédneme od neocenitelných zkušeností a získání samotné praxe ve vaší společnosti, jaké výhody našim studentům a absolventům nabízíte, případně plánujete?

Studenti během praxe získají znalosti z oboru rodinných financí. Pokud je obor zaujme a líbí se jim naše firemní kultura a filozofie společnosti, mohou po praxi u nás zůstat a pracovat u nás dále (např. na DPP během studia). Popřípadě jim může být nabídnutá pozice na HPP, kde součástí je výkonová složka mzdy+půlroční bonusy. Vždy záleží na vzájemné domluvě dle časových možností. Samozřejmostí je kariérní postup, který je jasně daný a definovaný.

Kam by do budoucna naše vzájemná spolupráce směřovat, co byste chtěli udržet a nadále rozvíjet?

Vážím si spolupráce s fakultou a jsem ráda, že již několik let můžeme studentům předávat naše znalosti a zkušenosti z oboru financí v rámci předmětu: Finanční management. Byla bych ráda, kdyby se tato forma spolupráce udržela, neboť v ní vidím velký přínos pro studenty. Zároveň bych si uměla představit i veřejné workshopy pro studenty, kde by se studenti prakticky učili hospodařit s penězi.

A na závěr na odlehčení, máte nějakou perličku, kterou si z minulosti pamatujete?

Vtipnou historku „z natáčení“ nemám. Ale vždy pro mě bylo důležité, aby se studenti ve společnosti Ekoma cítili dobře, aby na praxi chodili rádi, aby v ní viděli smysl. Úsměvné je vždy vidět situace, kdy se seniorní poradci učí od studenta, který jim vysvětluje „vymoženosti dnešní doby“ např. jak elektronicky podepsat smlouvu. Zkrátka každá společnost potřebuje kolektiv lidí, kde „senioři“ jsou nezastupitelní svými zkušenostmi a „junioři“ učí, jak jít s dobou a jak využívat nové technologie.

Získejte skvělou praxi v Ekomě

• napište si zdarma manažerské testy a proberte výsledky s psychologem
  • ovládněte znalosti a dovednosti v oboru financí a managementu
  • zvedněte své šance získat po škole zajímavou práci

V jindřichohradecké Ekomě bojujeme za kvalitní a férové finanční poradenství. Věnujeme se finanční gramotnosti i vzdělávání. Těší nás vidět, jak u nás rostou špičky v oboru. I proto pěti z vás nabízíme možnost získat při studiu jedinečnou praxi.

5 dobrých důvodů, proč jít na praxi do Ekomy:

1. Zlepšíte své manažerské dovednosti
  • Ovládnete pravidla efektivní komunikace
  • Ukážeme vám, jak motivovat druhé
  • Naučíte se pracovat s různými typy lidí
  1. Rozšíříte své personální znalosti
  • Zjistíte mnoho o přijímacích pohovorech
  • Vyzkoušíte si práci s klientskou databází
  1. Získáte rozhled v oblasti financí
  • Vyznáte se ve finančních produktech
  • Porozumíte modelaci a tvorbě portfolií
  1. Zúčastníte se zajímavých školení
  • Pozveme vás na firemní kurzy
  • Pomůžete nám zlepšit finanční gramotnost na středních školách
  • A navíc získáte přístup na školení externích lektorů zdarma
  1. Naučíme vás pracovat s klienty
  • Zúčastníte se praktické ukázkové schůzky
  • Ukážeme vám, jak klientovi nejlépe poradit

Jdete do toho s námi? Napište nám na info@ekoma.cz. Rádi vás uvidíme na osobním pohovoru. Těšíme se na pět z vás.

Projevíte-li zájem s námi chtít spolupracovat i po skončení praxe, bude to pro nás jasné znamení, že vás chceme!

Spolupráce se společností Ekoma – finanční poradenství s.r.o.