Firma Rohde & Schwarz, závod Vimperk

„Firma Rohde & Schwarz patří již dlouhou dobu ke světové špičce v oblasti elektrotechniky a zakládá si na vysoké preciznosti a kvalitě svých výrobků. Aby byla i nadále konkurenceschopná na globálním trhu, je nutné věnovat velkou pozornost optimalizaci a zeštíhlování všech procesů. V rámci koncernu se této činnosti věnuje oddělení Sprint, jehož cesta vede ke strategickému cíli „Dnes objednáno, zítra dodáno.“ Právě toto heslo je motorem řady projektů a změn, které jsou nezbytné pro úspěšnou budoucnost celého koncernu. K tomuto cíli se blížíme hlavně pomocí metod Kaizen což znamená filozofie každodenního zlepšování, které nikdy nekončí. Cílem pro naši společnost je kritický pohled na zlepšovací procesy a docílení úspor.“

Ing. Josef Matheisel, reengineering manager

Popis společnosti
Firma ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o. je součástí světového koncernu Rohde&Schwarz, jenž je soukromou společností se sídlem v německém Mnichově a na trhu působí přes 80 let. V současnosti působí ROHDE & SCHWARZ ve více jak 100 zemích světa (USA, Brazílie, Singapur, …) a zaměstnává přes devět tisíc zaměstnanců. Vimperský závod je prvním výrobním závodem R&S mimo území Německa a oficiálně vzniknul v roce 2001. V této chvíli má 650 zaměstnanců a neustále roste.Čím se zabýváme?

• testovací a měřicí technika
  • radiokomunikační systém
  • radiomonitorovací systémy
  • televizní a rozhlasová vysílací technika pro analogové a nyní primárně digitální vysílání
  • zajištění bezpečnosti informací

Ve vimperském závodu se vyrábí kompletní měřicí přístroje, mobilní radiostanice a rovněž vinuté díly pro přístroje R&S. Provádí se zde také osazování desek plošných spojů, jejich následné zkoušení, montáž měřicích přístrojů a komponentů pro rozhlasové a televizní vysílače. V jedné z výrobních hal byla kompletně zařízena výroba zabývající se opracováním plechů s vysoce moderními lisy a lasery včetně povrchových úprav.

Nabídka pro studenty
Pro studenty máme připravenou širokou nabídku možností, stačí si jen vybrat.
• praktikantská pozice
• stipendijní program,
• brigády,
• odborné přednášky a školení,
• podpora talentů,
• témata bakalářských, diplomových a závěrečných prací,
• exkurze s celodenním programem,
• trainee program (pro absolventy).

Studenti se v rámci stáže/praxe mohou zapojit v řadě oddělení – logistika, supply chain, kvalita, personalistika, Sprint (mohou se podílet na zefektivnění výroby na linkách, atd.)

Požadavky a možnosti vykonání praxe

• absolvování předmětu „Operační management, procesy a dodavatelské řetězce“,
  • zapsání předmětu „Odborná praxe“ (bakalářský, magisterský modul),
  • výběrové řízení ve firmě.